موضوعات برتر

سخن روز

کتابخانه

بایگانی

پربازدیدها

جستجو

پیوندها

کانال تلگرام

نوای وب

دیدگاه آقای قرائتی در خصوص ارتباط نماز و دفاع مقدس

نماز و دفاع مقدس نقش نماز در دفاع مقدس

shahid12585.jpg - 24.97 Kb 

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد اقامه نماز کشور، در اولین همایش ملی « نقش نماز در هشت سال دفاع مقدس » در شهرکرد، گفت: نماز و جهاد هر دواجب است و هیچ خیری مانع انجام خیر دیگر نمی شود.

باشگاه خبرنگاران:حجت الاسلام و اshahid12585.jpg - 24.97 Kbلمسلمین محسن قرائتی، با تشریح نماز خوف از دیدگاه قرآن کریم افزود: قوانین اسلام به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم می شوند و اگر بنده خوبی باشیم خدا نیز در لحظات حساس کمکمان می کند.

 

وی، با اشاره به تهاجم فرهنگی از سوی رسانه های غربی و ماهواره های آمریکایی گفت: ماهواره یک فرمول علمی را به ما نمی دهد اما تلاش می کنند تا ما را به سوی عیاشی سوق دهند.

 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: ولایت مطلقه فقیه یعنی، هرچه آقا گفته؛ چون حرف ولی فقیه حجت است، همانگونه که حرف یک پزشک متخصص برای بیمار حجت می باشد و طبق دستورش عمل می کند، از دستور ولی فقیه نیز باید تبعیت کرد.


 

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

قداست دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ نماز است

نماز و دفاع مقدس نقش نماز در دفاع مقدس

حجت الاسلام محمد علي نکونام

حجت الاسلام والمسلمین نکونام: 
قداست دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ نماز است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، ظهر امروز در نخستین همایش ملی نقش نماز در 8 سال دفاع مقدش در شهرکرد اظهار داشت: نماز یکی از مهم‌ترین مسائلی است که ضرورت آن همیشه احساس می‎شده اما این ضرورت امروز بیش از گذشته است.

وی نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز را مهم‌ترین هدف از برگزاری این همایش برشمرد و افزود: با برگزاری این همایش و دعوت از میهمانان و سخنرانان در پی دست‌یابی به نهادینه کردن بیش از پیش  فرهنگ اقامه نماز در جامعه هستیم.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان این‎که دو عرصه نماز و دفاع مقدس با یکدیگر رابطه تنگاتنگی دارند، تصریح کرد: آنچه سبب تبدیل دفاع مقدس به مسأله  مقدس شد نماز و آثار معنوی آن است.امام جمعه شهرکرد نماز را غنابخش دفاع مقدس دانست و گفت: نماز به دفاع مقدس قداست معنوی، الهی و ایمانی بخشید به طوری که اگر نماز نبود دفاع مقدس هم معنا نداشت.

رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تأثیر معنوی نماز در روحیه و انگیزه رزمندگان خاطرنشان کرد: رزمندگان ما با معیار نماز و ارتباط با خدا از کشور دفاع کردند و همواره از خدا یاری می‌گرفتند و در سایه این ارتباط پیروز شدند.استاد عالی حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری نقش نماز در پیروزی جنگ نرم را بی‎بدیل دانست و گفت: امروز هم نماز در جبهه جنگ نرم می‌تواند عامل پیروزی ما بر دشمن باشد.رییس شورای عالی حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اگر نماز به خوبی در جامعه اقامه شود و همه افراد به اهمیت و نقش آن پی ببرند هیچ دشمنی نمی‌تواند در برابر ملت ایران ایستادگی کند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام نماز را مصونیت‌بخش نظام اسلامی برشمرد و افزود: با اقامه نماز و بهره‌گیری از آثار معنوی می‎توان نظام خود را در برابر آسیب‌ها و خطرات مصون بداریم

منبع: رسا نیوز

 تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com